Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Bibby Financial Services – jakie rodzaje faktoringu oferuje?

23 czerwca 2022 Bibby Financial Services

Jednym z liderów w świadczeniu usług faktoringowych na polskim rynku jest Bibby Financial Services. To międzynarodowa instytucja finansująca zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i te z kategorii MŚP. Jej oferta jest zróżnicowana. Jakie rodzaje faktoringu oferuje? Jak wypada na tle konkurencji? Oraz jak dzięki tej marce rozwinąć możemy własną działalność? Na te i inne pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Co wyróżnia faktoring z Bibby Financial Services na tle konkurencji?

Zacznijmy od przybliżenia samej, opisywanej tu marki oraz od przewagi, którą posiada ona nad innymi faktorami. Co więc różnicuje Bibby Financial Services od konkurencji? Otóż cechami tymi są wysoka wiarygodność i stabilność. Firma ta pozostaje bowiem znaczącym, międzynarodowym podmiotem o ugruntowanej pozycji. Posiada ponad 35 lat doświadczenia w finansowaniu przedsiębiorstw oraz bardzo dobrą opinię. Ta ostatnia jest z kolei wyznacznikiem zadowolenia klientów – zarówno w Polsce, jak i na zagranicznych rynkach. 

Inną cechą Bibby Financial Services wynikającą z faktu bycia globalną marką, jest doskonałe zrozumienie szerokiej gamy branż i sektorów, a także specyfiki działających w nich przedsiębiorstw. Ma to swoje oczywiste przełożenie na fachową pomoc i doradztwo w kwestii odpowiedniego doboru i dopasowania danej usługi faktoringowej. W poniższym akapicie przybliżymy także i ten aspekt. 

Jak wygląda eksperckie wsparcie Bibby Financial Services w doborze usługi faktoringowej?

Budowa trwałej relacji z Klientem musi bazować na zrozumieniu specyfiki jego biznesu. Finansowanie działalności poprzez usługę faktoringu wymaga też bieżącego analizowania sytuacji rynkowej. Specjalnie z myślą o tym zadaniu, Bibby Financial Services buduje zespoły ekspertów ds. ryzyka. 

To właśnie wspomniane powyżej, specjalistyczne wsparcie pozytywnie uwypukla współpracę z opisywaną tutaj marką. Inną kwestią jest oferowane przez nią indywidualne dopasowanie do danego typu faktoringu. Sprowadza się to do sytuacji, kiedy produkty i usługi są dopasowane do specyficznych oczekiwań każdego klienta z osobna.

Jakie rodzaje faktoringu rekomenduje Bibby Financial Services?

Jakie rodzaje faktoringu oferuje Bibby Financial Services? Jako lider polskiego rynku w finansowaniu przedsiębiorców, świadczy on szeroki wachlarz najróżniejszych odmian tej usługi: począwszy od podstawowego faktoringu niepełnego, poprzez jego odpowiednik bez regresu, kończąc na wersjach indywidualnie dopasowanych do sektora MŚP. 

Faktoring niepełny

Nazywany również faktoringiem z regresem. Jest to najpowszechniejsza i najtańsza na rynku forma omawianej tu usługi. Faktor nie przejmuje w niej obowiązku przeprowadzenie ewentualnej windykacji długu. Egzekwowanie płatności sprowadza się w tym przypadku do przypomnień i monitorowania należności. Bibby Financial Services poleca tę formę przedsiębiorcom posiadającym grono stałych, sprawdzonych kontrahentów.

Czym jest faktoring pełny?

Ta forma nazywana jest z kolei faktoringiem bez regresu. W odróżnieniu od opisanego powyżej odpowiednika, zakłada ona przejęcie przez faktora pełnego obowiązku windykacji. Usługa ta pomaga w zarządzaniu należnościami: rozliczaniu spłat, monitorowaniu płatności, oraz pełnym egzekwowaniu zapłaty. Bibby Financial Services poleca tę formę faktoringu w przypadku chęci szybkiego rozwoju firmy i poszukiwania nowych, niesprawdzonych jeszcze kontrahentów. Uwalnia ona 80-90% „zamrożonych” w fakturach należności.    

Do kogo kierowany jest faktoring masowy?

Bibby Financial Services przygotowała tę usługę specjalnie z myślą o dużych hurtowniach i firmach spedycyjnych, które posiadają ponad 15 mln zł rocznego obrotu. Specyfika branży hurtowni kumuluje w sobie współpracę z wieloma kontrahentami, a co za tym idzie wystawianie ogromnej liczby faktur. Naraża to klienta na potencjalne zatory płatnicze, dlatego zautomatyzowana współpraca z faktorem często okazuje się konieczna.

Faktoring dla transportu – oferta dla branży TSL

Tę odmianę faktoringu Bibby Financial Services opracowało specjalnie dla branży TSL. Niespodziewane wypadki, spośród których wiele powoduje utratę płynności finansowej, zdarzają się w niej bardzo często. Zewnętrze finansowanie jest więc dla przewoźników krajowych i międzynarodowych wielką szansą. Mogą dzięki niej rozwinąć flotę transportową i nawiązywać nowe biznesowe relacje. Faktoring dla transportu to większe możliwości terminowego regulowania należności w ZUS i US, rat leasingowych, wynagrodzeń kierowców i innych bieżących zobowiązań.

Czym jest faktoring eksportowy?

Kolejną, oferowaną przez Bibby Financial Services usługą jest faktoring eksportowy. Jest ona kierowana do podmiotów planujących lub realizujących już ekspansję na zagraniczne rynki. Uwzględnia szeroką pomoc przy weryfikacji kondycji finansowej zagranicznego kontrahenta. Dopasowywany jest do miejscowego prawa.

Faktoring dla małych firm

Z myślą o podmiotach z branży MŚP Bibby Financial Services przygotowało faktoring dla małych firm i startupów. Jest on alternatywą dla trudnego w uzyskaniu kredytu bankowego. Jest także bardziej elastyczny, a proces jego uzyskiwania jest maksymalnie prosty i szybki. 

Opinie o Bibby Financial Services

Na koniec warto zwrócić uwagę na nieposzlakowaną opinię, którą cieszy się opisywana tutaj marka. Wystarczy nadmienić, że z badania satysfakcji klientów przeprowadzonego przez GFK wynika, że 91% klientów Bibby Financial Services jest zadowolonych ze współpracy, 86% poleciłoby usługi tej marki innym przedsiębiorcom.

Jak wybrać najlepszy akumulator do swojego pojazdu?

Redakcja wordpress-wdrozenia.pl

"Wordpress-Wdrożenia" to specjalistyczna redakcja internetowa, która koncentruje się na obszarach związanych z biznesem, finansami i e-commerce, a także ich implementacją i rozwojem w środowisku WordPress. Ich działania obejmują dostarczanie praktycznych wskazówek, porad oraz analiz dotyczących tworzenia i optymalizacji stron internetowych opartych na WordPress, szczególnie w kontekście biznesowym i handlu elektronicznego. Redakcja "Wordpress-Wdrożenia" zajmuje się tematami związanymi z strategiami e-commerce, narzędziami płatności online, marketingiem internetowym oraz rozwojem biznesu online, zapewniając czytelnikom wartościowe informacje i wskazówki przydatne w prowadzeniu skutecznej działalności online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać najlepszy akumulator do swojego pojazdu?
PIT-37

Wszystko na temat formularza PIT-37

25 października 2022

Bibby Financial Services

Jesteś zainteresowany reklamą?