Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Coraz lepsze parametry Internetu

5 lutego 2021 internet 5g


Czy ktoś pamięta jeszcze te czasy, gdy Internet o prędkości łącza wynoszącej 1 Mbit/s był czymś super, wręcz luksusowym? Stare czasy. Dzisiaj przy tej prędkości, strony ładują się całe wieki, o odtworzeniu filmu, nawet stosunkowo krótkiego, nie wspominając.

Wraz z biegiem czasu zaczęły się pojawiać nowe, lepsze technologie. Dzięki temu, co jakiś czas użytkownicy Internetu dostawali w swoje ręce coraz lepszy sprzęt do surfowania w sieci oraz coraz większe prędkości łączy.

Jeszcze niedawno sensacją był Internet 3g, a później Lte. Internet coraz bardziej zaczął przyspieszać i być coraz bardziej stabilny. Dzięki temu każdy użytkownik Internetu może korzystać z szybkich łącz i nie czekać na załadowanie strony lub ściągniecie pliku.

Od niedawna słyszymy też o tym, że na rynek wchodzi Internet 5g. Pozwala on na o wiele szybsze pobieranie z sieci np. legalnych, darmowych programów, czy płynne oglądanie dłuższych filmów. Zadowoleni będą też gracze grający w gry on-line.

Jednak Internet 5G to nie tylko udogodnienia dla zwykłych użytkowników sieci. Zyskają na tym także firmy i całe miasta. Wszystko, co potrzebuje do działania Internetu, będzie mogło pracować szybciej i bardziej stabilniej, w dodatku bez wyraźnych opóźnień.

Niektórzy pytają też o zagrożenia ze strony tej konkretnej nowej technologii, zwłaszcza o zagrożenia dla zdrowia. Obecnie jednak żaden test nie wykazał zdecydowanie, że 5G może powodować jakikolwiek uszczerbki na zdrowiu. Obawy przed nowym są czymś normalnym, jednak zawsze lepiej pytać i dociekać, niż od razu oceniać coś negatywnie na starcie.

bugo.com.pl

Jak obliczyć ekwiwalent urlopowy?

Redakcja wordpress-wdrozenia.pl

"Wordpress-Wdrożenia" to specjalistyczna redakcja internetowa, która koncentruje się na obszarach związanych z biznesem, finansami i e-commerce, a także ich implementacją i rozwojem w środowisku WordPress. Ich działania obejmują dostarczanie praktycznych wskazówek, porad oraz analiz dotyczących tworzenia i optymalizacji stron internetowych opartych na WordPress, szczególnie w kontekście biznesowym i handlu elektronicznego. Redakcja "Wordpress-Wdrożenia" zajmuje się tematami związanymi z strategiami e-commerce, narzędziami płatności online, marketingiem internetowym oraz rozwojem biznesu online, zapewniając czytelnikom wartościowe informacje i wskazówki przydatne w prowadzeniu skutecznej działalności online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

fulfilment co to znaczy
Wprowadzenie do transportu FCL
Na co składa się obsługa kadrowo-płacowa?

Jesteś zainteresowany reklamą?