Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Czy import z Chin się opłaca?

4 kwietnia 2022 Czy import z Chin się opłaca?


Wielu europejskich sprzedawców zastanawia się, czy import z Chin krok po kroku, różnego rodzaju towarów, jest opłacalny i czy warto się na to rozwiązanie zdecydować. Musimy wiedzieć, że jest to kwestia bardzo złożona. Wszystko zależy od tego, jakie towary zdecydujemy się wybrać, a także czy wybierzemy odpowiedniego chińskiego importera. Jest to bardzo ważne, bo tylko tak możemy nie tylko uchronić się przed oszustwem, ale także sprawić, że koszt importu towarów nie będzie wyższy niż za towary, które są kupowane w Polsce.

Na co zwracać uwagę, kiedy importujemy towary z Chin?

Przede wszystkim, kiedy chcemy zacząć sprowadzać dla siebie towary z Chin, musimy sprawdzić, czy będzie to dla nas rozwiązanie, finansowo opłacalne. Możemy dzięki temu nie musieć martwić się, że sam koszt sprowadzenia, a także inne opłaty nas nie przerosną. W dużej mierze zależy to od chińskiego sprzedawcy, który nie tylko ma niższy koszt artykułów, które chcemy sprowadzić na rynek europejski, ale także ma przewoźnika, który zajmie się tym zadaniem prawidłowo i niskim kosztem. Tylko tak będziemy pewni, że dla nas będzie to przedsięwzięcie opłacalne i na rynku europejskim za sprowadzane towary będziemy w stanie zarobić dokładnie tyle, ile oczekujemy.

Jak sprawdzić, czy chiński dostawca jest odpowiedni?

Kluczem do tego, aby import z Chin krok po kroku towarów się opłacał, jest nie tylko wybranie takich towarów, które łatwo dadzą się sprzedać na rynku europejskim po niższej cenie, ale także, czy sprzedawca jest uczciwy. W wielu przypadkach cała procedura nie może rozpocząć się, kiedy nie wpłacimy zaliczki za towary do chińskiego sprzedawcy, a jeśli ten okaże się nieuczciwy, to nie tylko nie otrzymamy towaru, ale także stracimy samą zaliczkę. Musimy więc mieć pewność, że sprawdziliśmy wszystkie istotne kwestie, dotyczące nie tylko samego sprowadzenia towarów, ale także i sprzedawcy chińskiego. Jednak w dobie internetu możemy łatwo sprawdzić wiarygodność sprzedawcy, poprzez wyszukanie komentarzy na jego temat. Dzięki temu bez problemu zobaczymy, czy usługi, z jakich chcemy skorzystać, są odpowiednie i czy nie stracimy swoich pieniędzy.

Koszt cła i transportu

Wielu sprzedawców europejskich zastanawia się, czy koszt sprowadzenia towarów taki jak cena za ładunek, cło, a także transport, nie przewyższy tego oczekiwanego. Z pewnością warto tę kwestię sprawdzić, bo musimy mieć na uwadze, że sprowadzając towary z Chin, będziemy musieli liczyć się z poniesieniem ceny nie tylko za towary, ale także takie kwestie, jak cło i sam koszt transportu. Tylko wtedy, jeśli mimo tego będziemy w stanie zarobić, jest to rozwiązanie, jak najbardziej opłacalne. Z tego też powodu, warto sprawdzić wszystkie te aspekty, aby nie rozczarować się tym, na co się zdecydujemy.

Jakie towary warto sprowadzać z Chin?

Należy wiedzieć, że prawo, jakie obowiązuje w Chinach, jest nieco inne od europejskiego. Tutaj zakazuje się sprzedaży wielu produktów np. tych, które mają podrabiane logo i nie możemy ich sprowadzać, a tym bardziej sprzedawać na rynku europejskim. Warto także sprawdzić, czy towary, które chcemy sprzedawać w Europie, są dobrej jakości, bo wielu chińskich sprzedawców oferuje sprzedaż tego, co absolutnie nie sprawdzi się Europejczykom. Możemy mieć więc w tym przypadku problem ze sprzedażą i pozbyciem się sprowadzonego towaru, co spowoduje, że nie zarobimy takiej kwoty, jakiej oczekiwaliśmy. Warto się uchronić przed tą sytuacją i dokładnie sprawdzić wszystkie kwestie, jeszcze przed sprowadzeniem towarów do Europy.

Jak obliczyć ekwiwalent urlopowy?

Redakcja wordpress-wdrozenia.pl

"Wordpress-Wdrożenia" to specjalistyczna redakcja internetowa, która koncentruje się na obszarach związanych z biznesem, finansami i e-commerce, a także ich implementacją i rozwojem w środowisku WordPress. Ich działania obejmują dostarczanie praktycznych wskazówek, porad oraz analiz dotyczących tworzenia i optymalizacji stron internetowych opartych na WordPress, szczególnie w kontekście biznesowym i handlu elektronicznego. Redakcja "Wordpress-Wdrożenia" zajmuje się tematami związanymi z strategiami e-commerce, narzędziami płatności online, marketingiem internetowym oraz rozwojem biznesu online, zapewniając czytelnikom wartościowe informacje i wskazówki przydatne w prowadzeniu skutecznej działalności online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

fulfilment co to znaczy
Wprowadzenie do transportu FCL
Na co składa się obsługa kadrowo-płacowa?

Jesteś zainteresowany reklamą?