Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Czy warto inwestować w euro

24 listopada 2021 Czy warto inwestować w euro

W czasach galopującej inflacji wiele osób poszukuje różnych pomysłów na inwestowanie swoich pieniędzy. Głównym tego powodem jest chęć ich ochrony przed utratą wartości. Do tego niewątpliwie może dojść, jeśli przez następne miesiące inflacja będzie utrzymywać się na tym samym poziomie co w listopadzie 2021. Niestety nie mamy optymistycznych wątpliwości. Zgodnie ze wszystkimi prognozami inflacja nadal ma szybko rosnąć. Co można zrobić, aby chronić swoje oszczędności przed utratą wartości? Pomysłów na inwestowanie jest bardzo wiele. Od zakupu nieruchomości, poprzez inwestowanie w papiery wartościowe, aż po krypto waluty oraz pieniądz fiducjarny.

Czy inwestowanie jest bezpieczne?

Zanim odpowiemy na pytanie, który rodzaj inwestycji daje największe szanse na zysk, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy inwestowanie samo w sobie jest bezpieczne oraz czym się różni inwestowanie od oszczędzania? Przede wszystkim oszczędzanie ma charakter pasywny. Przelewamy swoje środki na lokatę lub konto oszczędnościowe, na którym bezpiecznie spoczywają i nie pozostają w ruchu. Obecnie oprocentowanie takich instrumentów jest bardzo niskie, wielokrotnie poniżej inflacji. Trzeba sobie zatem uzmysłowić, że oszczędzanie na kontach nie daje żadnej gwarancji na ochronę przed utratą wartości, ale jednocześnie jest bezpieczne pod względem inwestorskim. Nie ma ryzyka, że kupione przez nas akcje czy waluty stracą mocno na wartości, w wyniku czego poniesiemy olbrzymią stratę. Tym właśnie różni się oszczędzanie od inwestowania. Uczciwie należy jednak zaznaczyć, że chcąc pomnożyć swoje środki, inwestowanie ich jest jedyną rozsądną opcją. Kupić tanio, sprzedać drogo – to podstawowa złota zasada każdego inwestora. Jeżeli zatem jesteś świadom ryzyka, które wiąże się z inwestowaniem, powinieneś teraz poznać dostępne mechanizmy.

Inwestowanie w waluty – czy euro to dobry wybór?

Przejdźmy teraz do inwestowania w waluty, przez profesjonalistów nazywane pieniądzem fiducjarnym. Czy jest to bezpieczne? Biorąc pod uwagę historyczne kursy wielu walut, część z nich wydaje się być dobrą opcją, z kolei inne są bardziej narażone na wahania kursowe. Mając pewną wiedzę w tym temacie, można dokonać wstępnej analizy i mniej więcej ocenić kiedy będzie kolejne umocnienie lub osłabienie. Jak na tym tle prezentuje się euro? Trzeba przyznać, że jest to waluta nadal dosyć mocno się trzymająca na światowych rynkach, stąd również wynika jej duża popularność i sympatia do niej inwestorów. Jeśli mają to być twoje pierwsze inwestycje w waluty, bezpiecznie będzie inwestować na początek niewielkie kwoty. Ile? Stare powodzenie mówi „inwestuj tyle, ile możesz stracić”. W myśl tego decyzję pozostawiamy wam. Jeśli poszukujecie dodatkowych źródeł finansowania swoich inwestycji, warto się zastanowić czy szybka gotówka nie jest dobrą opcją. Można w ten sposób pożyczyć od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Rzecz jasna nie zachęcamy do tego, by inwestować w całości za pożyczone pieniądze, ale niewielkie kwoty mogą pozwolić odnaleźć się na giełdach walutowych lub podczas kupowania tanio walut przez Internet i sprzedawaniu ich z zyskiem w późniejszym czasie. Ile będzie można zyskać na inwestowaniu w euro? To zależy od tego, w jakim momencie kursu zakupiliśmy walutę, w jakiej ilości i jak dużą mamy cierpliwość. Niewątpliwie należy poświęcić sporo swojego czasu, aby obserwować kursy i mieć wiedzę, kiedy jest najlepsza chwila na sprzedaż.

Materiał partnera

Jak wybrać najlepszy akumulator do swojego pojazdu?

Redakcja wordpress-wdrozenia.pl

"Wordpress-Wdrożenia" to specjalistyczna redakcja internetowa, która koncentruje się na obszarach związanych z biznesem, finansami i e-commerce, a także ich implementacją i rozwojem w środowisku WordPress. Ich działania obejmują dostarczanie praktycznych wskazówek, porad oraz analiz dotyczących tworzenia i optymalizacji stron internetowych opartych na WordPress, szczególnie w kontekście biznesowym i handlu elektronicznego. Redakcja "Wordpress-Wdrożenia" zajmuje się tematami związanymi z strategiami e-commerce, narzędziami płatności online, marketingiem internetowym oraz rozwojem biznesu online, zapewniając czytelnikom wartościowe informacje i wskazówki przydatne w prowadzeniu skutecznej działalności online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać najlepszy akumulator do swojego pojazdu?
PIT-37

Wszystko na temat formularza PIT-37

25 października 2022

Bibby Financial Services

Jesteś zainteresowany reklamą?