Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jaki klej do płytek wybrać?

12 listopada 2022 klej do płytek

Jaki klej do płytek wybrać, aby montaż płytek był jak najbardziej trwały, a dodatkowo, by prace glazurnicze przebiegły w łatwy i sprawny sposób? Wybór kleju do płytek jest zależny od wielu czynników. Jakich? Dowiedz się czytając poniższy artykuł.

Rodzaje klejów do płytek

Możemy wyróżnić trzy rodzaje klejów. Każdy z nich posiada inne oznaczenie. Są to: C, D oraz R. Możesz je znaleźć, np. na https://kaflando.pl/kategoria-produktu/plytki-biale/.

  • C – jest to klej cementowy. Dodatkowo dzieli się ona na dwie klasy. Klasa C1, oznacza czas schnięcia już do 20 minut, a klasa C2 – nawet do trzech dni. Aczkolwiek w przypadku, kiedy używamy kleju o klasie C1, a docelowo w miejscu postawić chcemy, np. pralkę, to warto jednak odczekać nawet 24h.

  • D – klej dyspresyjny. Są to kleje o dużej elastyczności. Polecany jest dla osób, które nie mają dużego doświadczenia przy klejeniu płytek. Dzięki swojej elastyczności pozwala na swobodne operowanie płytką po przyłożeniu jej do podłoża. Czas wysychanie tego kleju, to minimum 24 godziny.

  • R – klej żywiczny. Jest to bardzo mocny klej, który stosuje się do powierzchni remontowanych. Są nie tylko wodoodporne, a również mają bardzo dużą przyczepność. Czas jego schnięcia może wynosić od kilku godzin do nawet kilku dni.

Jakie czynniki wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę panujące warunki. Chodzi głównie o podział na warunki zewnętrzne oraz wewnętrzne. Oczywiście kleje do stosowania wewnątrz budynków nie nadadzą się do warunków zewnętrznych, ponieważ kleje te nie są odporne na warunki atmosferyczne, jak deszcz czy wiatr.

Kolejnym ważnym aspektem jest to na jakiej powierzchni będziemy kleić płytki. Poziomej czy może pionowej. Dlatego możemy wyróżnić płytki podłogowe oraz ścienne.

Warunków, które należy uwzględnić, jest zdecydowanie więcej. Między innymi: rodzaj podłoża, rozmiar i kształt płytki oraz to, z czego płytka jest wykonana.

Jaki klej do płytek a miejsce montażu

Jak już wiesz, dobór kleju w dużej mierze zależy od miejsca jego zastosowania. Co wziąć pod uwagę wybierając klej do powierzchni wewnętrznych, a co przy wyborze kleju do powierzchni zewnętrznych?

Powierzchnie wewnętrzne

Wybierając klej do pomieszczeń wewnętrznych jest zdecydowanie łatwiej. Należy uwzględnić zdecydowanie mniej aspektów. Do kuchni czy korytarza wystarczy produkt wodoodporny, a do miejsc często uczęszczanych, jak toaleta – klej, który będzie również szybkoschnący.

Warto uwzględnić również sposób klejenia płytek, np. do płytek klejonych od dołu lepiej sprawdzi się klej o zmniejszonym spływie.

Powierzchnie zewnętrzne

O wiele więcej parametrów trzeba uwzględnić przy wyborze kleju do powierzchni zewnętrznych. Produkt powinien być wodoodporny, mrozoodporny oraz bardzo odkształcalny. Zobacz więcej na https://kaflando.pl/.

Pomysły na prezenty dla pracowników

Redakcja wordpress-wdrozenia.pl

"Wordpress-Wdrożenia" to specjalistyczna redakcja internetowa, która koncentruje się na obszarach związanych z biznesem, finansami i e-commerce, a także ich implementacją i rozwojem w środowisku WordPress. Ich działania obejmują dostarczanie praktycznych wskazówek, porad oraz analiz dotyczących tworzenia i optymalizacji stron internetowych opartych na WordPress, szczególnie w kontekście biznesowym i handlu elektronicznego. Redakcja "Wordpress-Wdrożenia" zajmuje się tematami związanymi z strategiami e-commerce, narzędziami płatności online, marketingiem internetowym oraz rozwojem biznesu online, zapewniając czytelnikom wartościowe informacje i wskazówki przydatne w prowadzeniu skutecznej działalności online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wynajem odzieży roboczej wpływa na wydajność i bezpieczeństwo?
Jak działa filtr oleju

Jak działa filtr oleju?

18 października 2023

Pomysły na prezenty dla pracowników

Jesteś zainteresowany reklamą?