Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Kim dokładnie jest analityk finansowy?

28 września 2019


Analityk finansowy przede wszystkim uczestniczy w przygotowaniach budżetu danej firmy. Jego zadaniem jest następnie kontrolowanie w jaki sposób jest on realizowany. Analitycy mogą zatem ustrzec dane przedsiębiorstwo przed ewentualnymi problemami, które mogą wystąpić w przypadku przekroczenia budżetu. Kto to jest analityk finansowy?

Gdzie może pracować analityk finansowy?

Warto wiedzieć, że analityk finansowy może być zatrudniony praktycznie w każdej firmie, która jest związana z finansami, czyli nieruchomościami czy księgowością. Praca analityka finansowego jest nie tylko bardzo odpowiedzialna, ale również wymaga ogromnej wiedzy.

W zdecydowanej większości przypadków kandydaci na stanowisko analityka finansowego na samym początku są zatrudniani jako młodsi analitycy finansowi. Dopiero później mogą awansować na analityka. Koniecznie należy zaznaczyć, że na tym stanowisku nie kończy się kariera w tym zawodzie. Możliwy jest bowiem awans na stanowisko audytora wewnętrznego, kontrolera finansowego czy samodzielnego księgowego. Bardzo dużo będzie zależało od tego w jaką dokładnie stronę będzie szła kariera danego pracownika.

Jak można zostać analitykiem finansowym?

Osoby, które uważają, że praca analityka finansowego będzie dla nich odpowiednia powinny wcześniej wybrać właściwą szkołę wyższą. Należy jednak mieć świadomość, że nie jest koniecznie ukończenie określonego kierunku studiów tak samo, jak w przypadku architektów czy prawników, by wykonywać zawód analityka finansowego. Pracodawcy zwracają uwagę na wyższe wykształcenie na takich kierunkach, jak finanse i rachunkowość czy ekonomia.

Należy koniecznie zaznaczyć, że osoby, których celem jest praca jako analityk finansowy nie tylko nie mogą mieć żadnych problemów z analityką finansową, ale również językiem angielskim. Warto zdawać sobie sprawę, że pracodawcy bardzo często wymagają on kandydatów zaawansowanej znajomości wspomnianego języka obcego.

Ponadto analitycy finansowi mają możliwość zdobywania certyfikatów istotnych dla potencjalnych pracodawców. Warto uwagi jest certyfikat z zakresu zarządzenia przedsiębiorstwem ACCA czy certyfikat z zakresu audytu wewnętrznego – CIA.

Jakie są cechy dobrego analityka finansowego?

Jak wiadomo praktycznie w każdym zawodzie można wyznaczyć cechy, które będą zwiększały predyspozycje danej osoby do jego wykonywania. Wyjątku nie ma w przypadku analityka finansowego. Osoba planująca pracę na tym stanowisku powinna być przede wszystkim skrupulatna, sumienna i dokładna. Atutem będzie również dobra organizacja pracy. Niezwykle istotny będzie także analityczny umysł.

Na czym polega obsługa techniczna?

Redakcja wordpress-wdrozenia.pl

"Wordpress-Wdrożenia" to specjalistyczna redakcja internetowa, która koncentruje się na obszarach związanych z biznesem, finansami i e-commerce, a także ich implementacją i rozwojem w środowisku WordPress. Ich działania obejmują dostarczanie praktycznych wskazówek, porad oraz analiz dotyczących tworzenia i optymalizacji stron internetowych opartych na WordPress, szczególnie w kontekście biznesowym i handlu elektronicznego. Redakcja "Wordpress-Wdrożenia" zajmuje się tematami związanymi z strategiami e-commerce, narzędziami płatności online, marketingiem internetowym oraz rozwojem biznesu online, zapewniając czytelnikom wartościowe informacje i wskazówki przydatne w prowadzeniu skutecznej działalności online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać najlepszy akumulator do swojego pojazdu?
PIT-37

Wszystko na temat formularza PIT-37

25 października 2022

Bibby Financial Services

Jesteś zainteresowany reklamą?