Outsourcing zakupowy i wykorzystanie zasobów interimowych

W dobie coraz bardziej rosnącej konkurencyjności należy wyraźnie zwiększać działania odpowiadające za to, że nie trzeba się obawiać o własną pozycję na rynku. Szczególnie należy przyjrzeć się działaniom takim jak outsourcing zakupowy i wykorzystanie zasobów interimowych. Warto dowiedzieć się, jaka jest specyfika tych dwóch działań, aby w pełni dopasować je do zakresu działania własnego przedsiębiorstwa. 

Outsourcing zakupowy – charakterystyka

Wyspecjalizowane zarządzanie działaniami jakimi są procesy zakupowe – tak w skrócie można określić outsourcing zakupowy. Kompleksowe zarządzanie kategoriami zakupowymi może dotyczyć wielu branż. Działania wyjściowe od jakich zaczyna się każdy, profesjonalny outsourcing to:

opracowanie strategii dla danej kategorii,

zoptymalizowanie procesu zakupowego wraz z przepływem materiału,

zorganizowanie i wykonywanie przetargów,

opracowywanie umów ramowych.

To solidna baza, która w każdym przedsiębiorstwie może przynieść wiele korzyści. 

Należy bowiem podkreślić, że z outsourcingu można korzystać w wielu branżach. 

Efekty, jakich można się spodziewać to:

zredukowanie cen zakupu towarów, jak i usług o 18%,

poprawa parametru zgodności zamówień z dostawami nawet o 60%,

zredukowanie cyklu dostawy i zamówienia o 50%,

zminimalizowanie kosztów administracyjnych związanych z zakupami o 25%. 

Dlatego warto zajrzeć pod adres http://optibuy.com/outsourcing-interim/ i skontaktować się z przedstawicielem profesjonalnej firmy, który będzie wszystko doskonale nadzorował. Klient sam decyduje, czy wybiera outsourcing strategiczny, operacyjny, czy projektowy. Może też zdecydować się na interim management. 

Interim management – charakterystyka

Interim management to innowacyjne podejście biznesowe, które jest coraz bardziej popularne. Każdy, wykwalifikowany Interim Manager, z którym dana firma zdecyduje się współpracować odpowiada bezpośrednio za wypracowanie zysków lub zminimalizowanie strat. Jest to możliwe, gdyż pracę rozpoczyna od czasowego dookreślenia celu i zakresu działań wewnątrz konkretnej firmy. Chodzi o to, aby podnieść warto danej organizacji 

  • w wyznaczonym obszarze. Często są to właśnie procesy zakupowe. Działania Interim Managera są skonkretyzowane, wchodzi on w strukturę sklepu. Różni się to więc wyraźnie od konsultingu. Klienci, którzy decydują się na korzystanie z takich usług mogą czuć się bezpiecznie, gdyż wiedzą, że ekspert wchodzi w strukturę ich firmy, w pełni rozumiejąc całą sytuację. Dlatego outsourcing i interim management są tak popularne. 

Redakcja wordpress-wdrozenia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.