Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Rich snippets – co to takiego?

19 lipca 2022 Rich snippets

Co to jest rich snippets? Zanim jednak odpowiemy na to pytanie, warto wyjaśnić, czym w ogóle są snippets. Szczegóły na ten temat znajdziesz w niniejszym artykule.

  1. Co to jest snippets we fragmencie kodu?
  2. Jakie są rodzaje znaczników snippets?
  3. Jak wprowadzić rich snippets do swojej strony?

Czym jest snippets? Jakie są rodzaje znaczników snippets i czym różnią się między sobą? Jak wprowadza się funkcję rich snippets na swojej stronie? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury dzisiejszego wpisu już teraz!

Co to jest snippets we fragmencie kodu

Według definicji podanej na stronie http://harbingers.io/definicje/snippet snippet to nic innego, jak znaczniki danych strukturalnych. Znaczniki te dodawane są przez operatorów witryn do kodu HTML, który już istnieje. Snippet to właściwie pojedynczy wynik danego wyszukiwania w całym zestawie wyników. Najczęściej składa się z tytułu strony, adresu URL oraz opisu witryny. Treść ta musi odpowiadać oczywiście elementom hasła, które zostało wpisane przez użytkownika do wyszukiwarki. Słowa kluczowe w opisie fragmentu w takiej sytuacji zostają podświetlone.

Podsumowując – snippet to właściwie nazwa fragmentów rozszerzonego kodu HTML. Mamy tutaj na myśli te fragmenty, które wyświetlają się w wyszukiwarce tuż przy danej stronie. Warto wiedzieć, że snippety znane są również pod innymi określeniami. Do najpopularniejszych zalicza mikrodane, dane strukturalne Google czy znaczniki Google. Rolą snippetów jest przede wszystkim uporządkowanie wszystkich danych, które dotyczą naszej strony. Wykorzystując taką funkcję, możemy już wstępnie – bo w samych wynikach wyszukiwania – poinformować naszego odbiorcę o cenie produktu czy jego dostępności, ilości opinii zostawionych przez klientów czy autorze konkretnego wpisu.

Dlaczego warto wprowadzić tę funkcję na swojej stronie? Głównie dlatego, że snippety są świetnym rozwiązaniem, umożliwiającym stworzenie dużo lepszej prezentacji naszej witryny w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu, będąc wysoko w wyszukiwarce i wykorzystując snippety, będziesz dla odbiorcy atrakcyjniejszy w porównaniu z konkurencją.

Jakie są rodzaje znaczników snippets?

Snippety dzieli się na rich snippet, regular snippet oraz featured snippet – czyli bogate, regularne oraz polecane. Standardowy snippet to oczywiście te regularne. Są klasycznym linkiem do witryny, który dodatkowo ma opis. Rich snippets natomiast są rozwiązaniem rozszerzonym, zawierającym w sobie dodatkowe informacje – na przykład szczegóły produktu, oceny, cena czy dostępność. Featured snippet to aktualnie nowa funkcja, dzięki której witryna pojawia się na samej górze – z reguły przed pierwszym wynikiem wyszukiwania, który jest bezpłatny. Aby znaleźć się na tej pozycji, musisz na swojej stronie mieć doskonałą treść, odpowiadającą na konkretne zapytania, które użytkownicy najczęściej wpisują w wyszukiwarkę.

Jak wprowadzić rich snippets do swojej strony?

Funkcję rich snippets można wprowadzić za pośrednictwem odpowiedniego kodu HTML. Do tego należy wykorzystać zapis microdata, JSON-LD lub RDFA. Osoba mająca programistyczną wiedzę, będzie mogła wprowadzić funkcję rich snippets bez konieczności wspomagania się zewnętrznymi wtyczkami. Wystarczy jedynie uzupełnić kartę produktową, określając nazwę towaru, cenę oraz oczywiście walutę. 

W przypadku platform typu Shopify, WordPress czy Joomla wiedza programistyczna nie będzie potrzebna, gdyż do nich wykorzystuje się wtyczki odpowiadające za wspomnianą funkcję rich snippets. 

Przed skończeniem prac związanych z włączeniem funkcji, koniecznie sprawdź, czy faktycznie wszystko dobrze działa. Polecamy skorzystać z narzędzia Structured Data Testing Tool. To program, który udostępnia Google. Dlaczego tak ważne jest sprawdzenie, czy funkcja dobrze działa, zanim ostatecznie zakończymy jej włączanie? Przede wszystkim dlatego, że wyszukiwarka z reguły obniża pozycję danej strony w wynikach z powodu błędnie wprowadzonych danych strukturalnych. Na podanej stronie znajdziesz więcej przykładów (example of), które pokażą jak korzystać z tych fragmentów kodu w związku z code snippets. Dowiesz się również, jakiego edytora używać, aby zmodyfikować fragment kodu i jak wdrożyć code snippet / the snippet.

Jak obliczyć ekwiwalent urlopowy?

Redakcja wordpress-wdrozenia.pl

"Wordpress-Wdrożenia" to specjalistyczna redakcja internetowa, która koncentruje się na obszarach związanych z biznesem, finansami i e-commerce, a także ich implementacją i rozwojem w środowisku WordPress. Ich działania obejmują dostarczanie praktycznych wskazówek, porad oraz analiz dotyczących tworzenia i optymalizacji stron internetowych opartych na WordPress, szczególnie w kontekście biznesowym i handlu elektronicznego. Redakcja "Wordpress-Wdrożenia" zajmuje się tematami związanymi z strategiami e-commerce, narzędziami płatności online, marketingiem internetowym oraz rozwojem biznesu online, zapewniając czytelnikom wartościowe informacje i wskazówki przydatne w prowadzeniu skutecznej działalności online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

fulfilment co to znaczy
Wprowadzenie do transportu FCL
Na co składa się obsługa kadrowo-płacowa?

Jesteś zainteresowany reklamą?