Strona główna
E-commerce
Tutaj jesteś

Budowa sklepów internetowych i tworzenie stron internetowych. Niemcy robią to inaczej

19 stycznia 2022 Budowa sklepów internetowych

Projektowanie stron internetowych wymaga wiedzy i doświadczenia a także zmysłu analizy. Różny bowiem jest profil firmy i różny odbiorca. A zatem w różny sposób powinniśmy do niego dotrzeć. A jeśli jesteśmy zainteresowani budową strony na rynek niemiecki powinniśmy się do tego dobrze przygotować.

Masz firmę i chcesz ją pokazać w Internecie i to nie tylko na polskim rynku? Zastanawiasz się jak to zrobić? Proste strony wizytówkowe można stworzyć samemu poprzez różnego rodzaju konfiguratory. Ale jeśli planujesz rozwój szerzej, poza polski rynek, to zdecydowanie musisz uwzględnić kilka istotnych kwestii.

Tworzenie stron internetowych. Niemcy mają swoją specyfikę

Wpisując w Google „tworzenie stron internetowych Niemcy” z całą pewnością pojawia się lista firm trudniących się realizacją tego typu zleceń. Wcale to nie dziwi, bo projektowanie stron www i  budowa sklepów internetowych  na zagraniczny rynek nie jest wcale taka prosta, dlatego agencja internetowa może w tym pomóc. Pomijając kwestie techniczne ważne jest uwzględnienie choćby prawa obowiązującego na danym terytorium. I tak firmy działające na ryku niemieckim muszą liczyć się z wieloma obowiązkami innymi niż te, które obowiązują w Polsce. Stąd też samo posiadanie strony www w Niemczech zobowiązuje nas do posiadania na stronie choćby Impressum, czy odpowiednich regulaminów uwzględniających niemieckie przepisy.

tworzenie stron internetowych

Budowa sklepów internetowych i stron www na rynek niemiecki wymaga zrozumiałych nazw

Poza prawnym aspektem ważny jest też funkcjonalny aspekt. Przede wszystkim by zaistnieć na rynku niemieckim należy pamiętać, żeby wykupić domenę z odpowiednią końcówką (w Niemczech będzie to .de). Jest to o tyle ważne, że wzbudza zaufanie niemieckiej klienteli. Równie istotna jest sama nazwa witryny. Warto pamiętać, żeby używać niemieckiego nazewnictwa (np. zamiast zabawki to Spielzeuge). Dla Niemca polskie nazwy brzmią obco, z niczym się nie kojarzą i przez to też są trudne do zapamiętania.

Jak obliczyć ekwiwalent urlopowy?

Redakcja wordpress-wdrozenia.pl

"Wordpress-Wdrożenia" to specjalistyczna redakcja internetowa, która koncentruje się na obszarach związanych z biznesem, finansami i e-commerce, a także ich implementacją i rozwojem w środowisku WordPress. Ich działania obejmują dostarczanie praktycznych wskazówek, porad oraz analiz dotyczących tworzenia i optymalizacji stron internetowych opartych na WordPress, szczególnie w kontekście biznesowym i handlu elektronicznego. Redakcja "Wordpress-Wdrożenia" zajmuje się tematami związanymi z strategiami e-commerce, narzędziami płatności online, marketingiem internetowym oraz rozwojem biznesu online, zapewniając czytelnikom wartościowe informacje i wskazówki przydatne w prowadzeniu skutecznej działalności online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak zapakować zwracany do Empiku produkt?
Akumulatory LiFePO4 - co to jest?
wypożyczanie laptopa

Jesteś zainteresowany reklamą?