Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Czy warto wziąć kredyt na otwarcie firmy?

9 października 2019


Kredyt na otwarcie firmy jest świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które nie posiadają pieniędzy na otworzenie własnej działalności. Jak wiadomo nie zdarza się często, by wkład własny był w stanie pokryć wszystkie potrzeby związane zarówno z wyposażeniem, jak i obsługą kosztów w pierwszych miesiącach funkcjonowania biznesu.

Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagą w kosztach kredytu firmowego?

Należy mieć świadomość, aby przy wyborze kredytu firmowego zwrócić szczególną uwagę na dodatkowe koszty, do których koniecznie trzeba zaliczyć ubezpieczenie nieruchomości od pożaru i innych zdarzeń losowych, usługi wirtualnego biura księgowego, ubezpieczenie na wypadek utraty wartości nieruchomości czy opłaty związane z zabezpieczeniami prawnymi takimi jak hipoteka za nieruchomość.

Należy również zaznaczyć, że bank może zobowiązać danego kredytobiorcę, by wybrał jedną lub większą liczbę wymienionych wcześniej opcji. Rekomendowane jest zatem bardzo szczegółowe sprawdzenie jakie dodatkowe warunki znajdują się w umowie. Warto również dowiedzieć się czy możliwe jest skorzystanie z karencji w spłacie zobowiązania.

Warto zdecydować się na kredyt firmowy czy pożyczkę pozabankową?

Należy zdawać sobie sprawę, że w przypadku, gdy historia BIK danego klienta będzie negatywna oraz nie będzie miał odpowiedniej zdolności kredytowej, bank niestety nie zdecyduje się na wsparcie jego działalności gospodarczej. W takiej sytuacji bardzo pomocny dla przedsiębiorcy może być kredyt firmowy bez BIK, który udzielają różne instytucje finansowe. Pieniądze przyznawane są wtedy firmie przy minimalnych formalnościach.

Zdecydowanie najdogodniejszą opcją dla przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie jest kredyt firmowy online. Nie wszyscy mają świadomość, że pozabankowe instytucje finansowe zapewniają firmom kredyty bez zaświadczeń. Przedsiębiorcy mają wtedy zdecydowanie większe szanse na otrzymanie potrzebnych pieniędzy w porównaniu do banku. Warto wiedzieć, że banki w niektórych sytuacjach również nie dokonują szczegółowego sprawdzania swoich klientów. Weryfikują ich bowiem na wybrany przez siebie sposób.

Bardzo często jednak firmy pożyczkowe są jedynym możliwym rozwiązaniem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem. Koniecznie należy sprawdzić wszystkie dodatkowe koszty, a także porównać ze sobą dostępne oferty w celu wybrania najkorzystniejszej. Przedsiębiorcy, którzy mają bardzo pozytywną historię BIK powinni zacząć od banku.

Jak wybrać najlepszy akumulator do swojego pojazdu?

Redakcja wordpress-wdrozenia.pl

"Wordpress-Wdrożenia" to specjalistyczna redakcja internetowa, która koncentruje się na obszarach związanych z biznesem, finansami i e-commerce, a także ich implementacją i rozwojem w środowisku WordPress. Ich działania obejmują dostarczanie praktycznych wskazówek, porad oraz analiz dotyczących tworzenia i optymalizacji stron internetowych opartych na WordPress, szczególnie w kontekście biznesowym i handlu elektronicznego. Redakcja "Wordpress-Wdrożenia" zajmuje się tematami związanymi z strategiami e-commerce, narzędziami płatności online, marketingiem internetowym oraz rozwojem biznesu online, zapewniając czytelnikom wartościowe informacje i wskazówki przydatne w prowadzeniu skutecznej działalności online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać najlepszy akumulator do swojego pojazdu?
PIT-37

Wszystko na temat formularza PIT-37

25 października 2022

Bibby Financial Services

Jesteś zainteresowany reklamą?